Barion Pixel

Tippek téli napokra kinti vagy kijáró cicákhoz

Kertes házak esetén nem ritka a kinti-benti vegyes életforma a cicák életében, viszont az előnyök mellett érdemes azért a jelenlegi zordabb időjárásban extra figyelmet szentelni kedvenceink kinti létére. A legfontosabb szabály, a lehetőségekhez mérten a megfelelő védelem kialakítása mindkét környezetben. Írtunk már itt és itt is a benti lét kialakításáról, és arról, hogy mikre érdemes figyelni, most viszont összeszedtük a kert/udvar fókusz mentén legfontosabb szempontokat:

  1. Kinti menedék és benti kényelem: Bár a legtöbb cica kimegy, intézi amit kell, és ha nem ideálisak a körülmények (esik az eső/szél/hó stb.) majd azonnal vissza is kérezkedik a meleg otthon falai közé, azért érdemes egy kinti kicsit védettebb, takaróval vagy szőnyeggel picit melegebbé alakított helyet kialakítani, hogy ha bármi miatt kint maradna, legyen hova elhúzódnia.
    Bent szintén fontos egy jó meleg hely kialakítása, ami kicsit szeparaltább, bár elég ügyesen megtalálják ezeket a részeket maguknak, gondoljunk csak a takaró végén doromboló kis szőrcsomókra:)
  2. Több étkezés és meleg étel: Ahogy nekünk, cicáinknak is több energiára van szükségük a hidegben. Ha bent is és kint is tartózkodik, akkor még fontosabb, hogy naponta többször adj neki ételt, különösen, ha kint is jelentősebb időt tölt, mert így tényleg “megküzd” a hideggel. Az étel melegítése is segíthet abban, hogy kicsit nagyobb legyen a komfortérzete (gondolj csak a meleg kávédra/teádra/levesre, legjobb átmelegítő érzés) viszont nagyon fontos, hogy vigyázz, nehogy forró étellel kínáld kis kedvencedet!
  3.  Higiénia: Ha a cicád kimegy a hidegbe, a talpait és a bundáját is tisztán kell tartani. A hó és a só könnyen felhalmozódhat a mancsokon, és fájdalmas sebeket okozhat, ha nem öblíted le.
  4. Folyadékpótlás: A kinti és benti élet egyaránt megterhelheti a cicát, szóval fontos, hogy mindig friss víz legyen számára, akár bent, akár kint van. Ha kinn fagy, akkor naponta többször is cserélheted a vizet, hogy ne legyen lefagyva.
  5. Visszatérés figyelése: Ha a cicád rendszeresen visszatér a házba, akkor érdemes odafigyelni arra, hogy minden alkalommal alaposan átvizsgáld a bundáját, különösen a fülét és a mancsait, hogy ne maradjon rajta hó, sár, vagy esetleg valamilyen idegen test/anyag…
Így biztosíthatod, hogy a cicád a benti meleg környezet mellett a kinti, kevésbé kedvező időjárási körülmények mellett is jól, és biztonságban legyen.

Nincs még cicád, de szeretnél? Nézz körül nálunk, és találd meg a négylábú társad:)

Miért fogadj örökbe tőlünk cicát?

  • A mentés után a cicusok bolha- és parazitamentesítésen esnek át.
  • Állatorvosi kivizsgálás során a cicák FIV/FeLV teszten vesznek részt, és megkapják a szükséges oltásaikat.
  • Ha a cicák elérték a megfelelő kort és egészségi állapotuk megengedi, akkor minden esetben ivartalaníttatjuk őket, mielőtt örökbefogadásra kerülne sor.
  • A szocializálatlan vagy traumatizált cicák rehabilitációját külön segítő végzi.
  • Az örökbeadás előtt személyesen is találkozol a kis bársonytalpúval, így mindent megtudhatsz a jelleméről. Nálunk nem indulhat el az örökbefogadás anélkül, hogy meggyőződjetek róla, jól ki fogtok jönni egymással.
  • Támogatunk az örökbefogadás minden percében, például külön Messenger csoportot is létrehozunk, hogy bármikor feltehesd a kérdéseidet.

 

ÖRÖKBE FOGADOK

 

Másképp is segítheted munkánkat: kérünk, ha módodban áll, támogasd a cicák mentését, például az adó 1% felajánlásával.